B O C I A N Y Strona Główna

B O C I A N Y
FORUM MIŁOŚNIKÓW PTAKÓW I PRZYRODY

WITAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE
I ZAPRASZAMY DO MIŁEGO SPĘDZENIA CZASU Z NAMI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
POLSKA GRUPA COCN

Czy jestes za stworzeniem Polskiej grupy COCN ?
tak
77%
 77%  [ 7 ]
nie
0%
 0%  [ 0 ]
jest mi obojetne
22%
 22%  [ 2 ]
Głosowań: 9
Wszystkich Głosów: 9

Autor Wiadomość
Jinete 
papuga

Wysłany: 2006-02-24, 20:27   POLSKA GRUPA COCN

Istnieje mozliwosc powolania polskiej grupy COCN ( Colectivo Ornitologico Ciguena Negra )- Stowarzyszenie Ornitologiczne Czarny Bocian. Moglibysmy taka grupe powolac i byc podgrupa ( niezalezna) tutejszego stowarzyszenia.
Zaraz kazdy zapyta sie a po co ? Bardzo sluszne pytanie, otoz bedac oficjalna grupa , oficjalnie istniejacego stowarzyszenia ( ktore jest stowarzyszeniem miedzynarodowym) mamy wieksze szanse i mozliwosci w uzyskiwaniu odpowiednich pozwolen itd.
i wygladamy troche powazniej niz zwykla grupa ludzi.
mielibysmy poparcie np ,wniosku o monitoring gniazda bociana czarnego, oficjalnych stowarzyszen, ktore razem z COCN sa w miedzynarodowej federacji, miedzy innymi slawnej z prowadzenia projektow z bocianem czarnym ,miedzynarodowej grupy
Flying Over Natura 2000 http://www.flyingover.net/ , przy ktorej poparciu mielibysmy duze szanse uzyskac pozwolenia na monitoring gniazda bociana czarnego, miedzynarodowej federacji FCPN i wielu innych stowarzyszen w calej europie.
co musielibysmy zrobic ?
oficjalnie zformowac taka grupe i jej czlonkowie musieliby przystapic do stowarzyszenia, skladka to 20 euro rocznie ,ale sprobuje dla POlski uzyskac znizke ,choc juz dzisiaj slyszalem ze rumuni sa biedniejsi a placa po 20 euro na glowe :)
otrzymamy oficjalny dokument stwierdzajacy ze jestesmy legalna i prawnie dzialajaca podgrupa COCN i tak jak wczesniej pisalem mozemy liczyc na poparcie i pomoc w roznych projektach jakie bedziemy chcieli wdrazac, monitoring, edukacja itd., samo prowadzenie strony z kamerka jest juz duzym i wartosciowym projektem.

temat poddaje pod dyskusje, zapraszam o wypowiadanie sie wszystkich , nie mamy za duzo czasu , w poniedzialek o godz 18-tej jest spotkanie zarzadu stowarzyszenia i dobrze by bylo znac nasze stanowisko :)

pozdrawiam

Zbynek 
kakadu

Wysłany: 2006-02-24, 20:55   

Podpisuje sie pod tym projektem. Mam nadzieje, ze ja nie bede miala przeszkod, zeby byc czlonkiem polskiej grupy. W razie czego adres w Polsce mam.

Jinete 
papuga

Wysłany: 2006-02-24, 21:46   

[Pią 21:27] Zbynek: Co sadzisz o pomysle Jinete?
[Pią 21:28] Zbynek: O polskimoddziale
[Pią 21:28] Asia: mówiłas kiedys, ze nigdy nie udało się Tobie ułozyc żadnego wiersza Wiec pierwszy juz jest !!! I to jaki !!
[Pią 21:28] Asia: to bardzo dobry pomysł, tylko zastanawiałam się, czy wystarczy zapisac się na odległośc
[Pią 21:29] Zbynek: No, wtedy troche sklamalam. W sredniej szkole troche wierszy napisalam, ale byly takie naiwne, dzieczeco romantyczne, ze teraz jak je czytam to sie smieje do lez
[Pią 21:30] Zbynek: Jako oddzial mozemy istniec na odleglosc
[Pią 21:31] Asia: to nie ma przeszkód żeby powołac go. Gorzej z iloscią chętnych...
[Pią 21:33] Zbynek: no tak, to sie wiaze z oplata
[Pią 21:33] Wędrowiec: Gorzej będzie z rejestracją Trzeba zgłosić w Urzędzie Miejskim, tam gdzie sidziba. Staut, członkowie, władze itd. To będzie bardzo trudne:(
[Pią 21:33] Asia: skoro w szkole pisałas wiersze, to znaczy, ze teraz trzeba ponowić próbę Jestem pewna, ze będą cudne
[Pią 21:34] Wędrowiec: okresowe sprawozdania z działalności itd.
[Pią 21:35] Zbynek: Asiu, jak cos wypoce, to sie pochwale
[Pią 21:35] Wędrowiec: Tak Zbynku, musisz pisać. Wiersz - impresja o Warmii jest piękny
[Pią 21:35] Zbynek: Wedrowiec, ale o takiej dzialalnosci juz na poprzednim forum byla mowa i wiele osob bylo za
[Pią 21:37] Zbynek: na pewno latwiej bedzie istniec legalnej organizacji , niz jakiemus forum
[Pią 21:37] Asia: Myślę, ze najpierw trzeba doprowadzic jeden zamysł do końca, a to jeszcze daleka droga. Tym bardziej, ze głównie tylko jedna osóbka póki co dziala
[Pią 21:38] JASNA_: zza węgła - jestem pod wrażeniem tego poetyckiego postu, Zbynek..
[Pią 21:38] Zbynek: wiesz, jak jest z forum dopuki ludzie pisza, doputy istnieje forum
[Pią 21:38] Asia: To będzie bieganie po urzedach, przepisy, zezwolenia, podania... to robota dla kilku osób...
[Pią 21:39] Zbynek: Jasna, czyli, ze teraz zajmujesz sie dostrczaniem wegla?
[Pią 21:39] Jinete: Wedrowiec nic nie trzeba zglaszac w POlsce, statut, jest zarejestrowany, siedziba itd. zadnych zgloszen ,zadnych papierkow, raportow itd. istnieja podgrupy tego stowarzyszenia w rumuni, francji, angli, portugali, wloszech ,maroko i nigdzie nic nie trzeba bylo zglaszac, dostaje sie papier i operuje sie wszystkimi danymi stowarzyszenia , numerem rejestracyjnym itd.
[Pią 21:41] Wędrowiec: Obyś miał rację
[Pią 21:43] Zbynek: To brzmi optymistycznie
[Pią 21:43] Zbynek: Jinete, powrorz tow poscie pod propozycja
[Pią 21:44] Jinete: dzisiaj o tym rozmawialismy ponad cztery godziny, przegladajac statut , dzwoniac do prawnikow itd. POlska jest w europie i jej obywatele moga byc czlonkami kazdego stowarzyszenia w europie i tworzyc podgrupy
[Pią 21:45] Jinete: wlasnie dobrzeby bylo zeby ta cala rozmowa toczyla sie w odpowiednim dziale, zeby bylo potem co pokazac zarzadowi stowarzyszenia

nevra 
na czytanie ze zrozumieniem najlepsze są tabletki

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2006-02-24, 23:17   

Ja też jestem za.

Na pewno nam to nie zaszkodzi, a może pomóc.

Czy pomoże, przynajmniej w Polsce? Nie mam pojęcia. Z naszymi urzędasami nikt jeszcze nie wygrał.

kochane małe futrzaczki

Asia 
ara

Wysłany: 2006-02-24, 23:41   

c.d rozmowy... /środek zjadło :( /

[Pią 22:44] Asia: i o tę kamerkę rozbija się cały pomysł ... czyli znów... zezwolenie...
[Pią 22:45] Jinete: dlaczego mozemy sobie .... ??? czy instytucje z innych krajow nie maja zadnych praw w Polsce, maja takie same jak polskie ,a nawet nieraz tylko dlatego ze sa zagraniczne maja ulatwienia z tego tylko powodu i wieksze powazanie
[Pią 22:46] Jinete: wiec o zezwolenie wystapi COCN ...
[Pią 22:47] nevra: Jinete, nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy się do COCNu zapisali....
[Pią 22:48] Jinete: chyba lepiej jak o zezwolenie wystapi miedzynarodowe stowarzyszenie niz grupa nic soba oficjalnie nie reprezentujaca
[Pią 22:48] nevra: ale na mozliwości działania w jego ramach... tzreba poczkeać..
[Pią 22:48] nevra: Polska i owszem, jest w Europie... ale jakoś nam sie ta Europa wymyka....
[Pią 22:49] nevra: owszem, na pewno....
[Pią 22:49] Asia: i w każdym kraju moze COCN uzyskac to co chce ?
[Pią 22:49] nevra: ale i tak nie dostaną wcześniej odpwoiedzi, niż za miesiąc...
[Pią 22:49] nevra: a wtedy... po imprezie...
[Pią 22:50] nevra: od dnia 1 marca do 31 sierpnia siedliska bociana czarnego objęte sa ścisła ochroną strefowa.....
[Pią 22:50] nevra: może ona wnosic nawet 1 500 m w promieniu od gniazda....
[Pią 22:50] nevra: tego sie nie obejdzie....
[Pią 22:51] nevra: 500 m...
[Pią 22:51] nevra: jedynja mi się wpisała przypadkowo....
[Pią 22:52] nevra: tak soi w ustawie i nikt nie bedzie jej łamał...
[Pią 22:52] Jinete: ja pisze teraz ogolnie o jakimkolwiek zezwoleniu , na bialego ,czarnego , na zorganizowanie "masowej "imprezy itd, o wszystkim gdzie biurokratom trzeba pokazac i przedlozyc papierek
[Pią 22:53] nevra: owszem, wiem....
[Pią 22:53] nevra: ale żaden biurorkrata nie ruszy palcem nawet dzień wcześniej, niż termin...
[Pią 22:54] Jinete: ta sama ustawa jest w hiszpani i wszystkich krajach europejskich, tylko jakos ktos i w jakis sposb zalozyl te nadajniki 12-tu bocianom czarnym w osmiu krajach, no chyba ze bylo to chokus pokus i nadajniki byly na bocianach , bez zblizania sie do nich na odleglosc mniejsza niz 500 metrow
[Pią 22:54] nevra: z białym będzie mniej problemu, bo wyszła aktualizacja rozporządzenia
[Pią 22:54] nevra: może jutro ją wkleje...
[Pią 22:54] nevra: Jinete, nie wiem....
[Pią 22:54] nevra: nie u nas....
[Pią 22:55] nevra: biurokracja jest po to, zeby było komu dawać w łapę..
[Pią 22:55] Jinete: dobra , skonczylem temat , bo widze ze piszemy o dwoch roznych sprawach
[Pią 22:55] nevra: i nie jest to ta sama ustawa, przykro mi....
[Pią 22:56] nevra: ustawa jest z czasów sprzed unii....
[Pią 22:56] nevra: i gwarantuję, że nie będzie zmieniana... a praa europejskiego w tej dzidzinie nie znam....
[Pią 22:59] Wędrowiec: Polska ma kilka lat na dostwosowanie prawa do norm europejskich, ale w kilka lat mentalności urzędników nie zmieni się.
[Pią 23:00] nevra: pzrejrzałam prawo unijne...
[Pią 23:01] nevra: słowo: przyroda nie istnieje....
[Pią 23:01] nevra: ochrona ... dotyczy jakichś byków opasowych i pasz do czegos tam....
[Pią 23:02] Wędrowiec: koleżanka w AR we Wrocławiu jest po jakis strasznych przeżyciach stomatologicznych, więc nie chcę jej męczyć. Jutro napiszę, ale o co mam się pytać? Ona zna się na ekologii i prawie międzynarodowym
[Pią 23:03] Jinete: ja o chlebie , a Wy nadal o niebie, za trzy cztery miesiace bedziemy mieli pomysl na cos i wtedy okaze sie ze nie mozemy nic zrobic ,bo nie mamy osobowosci prawnej i wtedy bedzie placz, moze nawet szybciej
[Pią 23:03] nevra: pytaj o serwer!!!!!
[Pią 23:03] nevra: pzreciez mówię, za zapisac sie można....
[Pią 23:04] nevra: ale osobowość prawną musimy miec tu.....
[Pią 23:04] Wędrowiec: To kawałek je zyciorysu: Równolegle z realizacją studiów doktoranckich współpracowałam z Europejskim Centrum Proekologicznym. W ramach tej współpracy brałam udział w realizacji projektów w temacie: ochrona środowiska w kontekście integracji europejskiej
[Pią 23:04] Jinete: druga sprawa, sponsorzy, znajdziemy firme ktora wyrazi chec przekazania jakiejs kwoty, i co komu ma ja przekazac? bociany.org.pl i kot i co to jest ?
[Pią 23:05] nevra: wszystko, co prowadzi jakąkolwiek działalnośc, a maa siedzibę gzdies w świecie, musi u nas być zarejertowane oficjalnie, jako coś tam Polska
[Pią 23:05] nevra: Wedróweczko!!!!!!
[Pią 23:05] nevra: super...
[Pią 23:05] Jinete: nikt nie da kasy osobie prywatnej , bo nie bedzie mogl zrobic odpisu od podatku
[Pią 23:06] Wędrowiec: tak, Nevra ma rację
[Pią 23:06] nevra: pzrede wszystkim napusć ją na serwer....
[Pią 23:06] nevra: Ar ma potężny serwer...
[Pią 23:06] Wędrowiec: przyśłijcie mi pytania, bo cięzko mi się myśłi Idę spać. Dziś cały dzień siedzę przy komputerze. Dobranoc:)
[Pią 23:06] nevra: zgadza sie., Jinete, ja to rozumiem... ale tu jest Polska
[Pią 23:07] nevra: ok, podeślę...
[Pią 23:07] nevra: papapa,
[Pią 23:07] Wędrowiec: Wpiszcie w PW. pa, pa
[Pią 23:08] nevra: nie chcę tu wtykac polityki, ale ona pcha się sama...
[Pią 23:08] nevra: papap:)
[Pią 23:09] Jinete: i co z etgo ze polska, to co stowarzyszenia z innych krajow nie moga nic robic w polsce, jakos niemickie stowarzyszenie kilka lat temu zakladalo nadajniki polskim bocianom
[Pią 23:12] nevra: JInete... nie do mnie z tym....
[Pią 23:13] nevra: my jesteśmy zwykli ludzie, a nie prawnicy ze spaecjalizacją w prawei europejskim i stosunkach miedzynarodowych...
[Pią 23:14] Jinete: no ale , jak to jest , nie moga robic nic w Polsce ?
[Pią 23:18] nevra: obawia się, ze nie....
[Pią 23:18] nevra: moga być...
[Pią 23:19] nevra: chodzic, patrzeć, ale bez zakichanego papierka z polską urzędowa pieczatką...

Aneri 
papuga

Wysłany: 2006-02-24, 23:51   

A może ktoś ma już jakąś wprawę w tworzeniu stowarzyszenia ?

Jinete 
papuga

Wysłany: 2006-02-25, 08:07   

Aneri napisał/a:

jakiego stowarzyszenia ???

Jinete 
papuga

Wysłany: 2006-02-25, 08:09   

tyle ludzi bralo udzial w rozmowie, a glosow oddanych w ankiecie tylko trzy, przeciez pytania sa proste, mam nadzieje

nevra 
na czytanie ze zrozumieniem najlepsze są tabletki

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2006-02-25, 08:22   

Jinete, wcale się nie dziwię.

Składka jest niewielka, ale dla zarabiajacych w euro. U nas to najczęściej 1/8 emerytury lub spory kawałek wypłaty.

Nie każdy może sobie na to pozwolić. A publiczne głoszenie, że kogoś na coś nie stać, nie należy do rzeczy przyjemnych. Mimo, że pomysł mi się podoba, to mam w tej chwili sporo ważniejszych wydatków. I na pewno większość ludzi też.

Dlatego raczej nie sądzę, by dało się to zrobić. Może, kiedy na forum będzie 500 czy 1000 użytkowników, to znajdzie się wśród nich parę osób, które nie tylko chcą, ale i mogą taką składkę opłacić.

Na to, że zrobi to 2/3 ludzi, nie ma co liczyć.

kochane małe futrzaczki

Jinete 
papuga

Wysłany: 2006-02-25, 09:07   

przeciez pisalem ze bede sie staral o obnizenie skladki i np. zeby byla mozliwosc placenia jej w dwoch ratach, jesli bedzie to 15 euro rocznie ,to chyba nie jest az tak wiele :)
wszystko jest do obgadania i zalatwienia, tylko trzeba wlasnie o tym konkretnie rozmawiac, a nie jak juz widze tutaj glosy i pytania o zakladaniu nowego stowarzyszenia, skupmy sie prosze na konkretnej propozycji ,a nie na gdybaniu i wymyslaniu tysiaca innych spraw.

Jinete 
papuga

Wysłany: 2006-02-25, 09:19   

i tutaj wychodzi juz pierwsza do tej pory nie zalatwiona sprawa , chodzi o pieniadze ???
od trzech tygodni mowie zeby zglosic stronke do googli, zeby byly reklamki, kazdy klikalby w nie i juz lecialy by pieniazki, wystarczy glupie 10 zlotych dziennie x 360 dni w roku ,mamy 3600 zl, podaje przyklad na tylko 10 zlotych dziennie :)
3600 zlotych podzielone przez 60 zlotych (skladka do stowarzyszenia) daje skladke dla 60 osob :!: , za niedlugo bedziemy sie martwic o pieniadze na inne rzeczy, internet itd. a pieniadze leza na ziemi , tylko trzeba sie po nie schylic :)
a zarejestrowanie strony w google to piec minut :)
takich spraw niezalatwionych jest jeszcze kilka, ktore sa bardzo wane zeby stronka utrzymywala sie sama i zarabiala na siebie, o nich tez pisalem ,ale nadal brak jakiegogolwiek ruchu w tym kierunku.

Aneri 
papuga

Wysłany: 2006-02-25, 18:12   

Jinete napisał/a:
Aneri napisał/a:

dobrze, nie stowarzyszenia, tylko grupy - to co trzeba zrobić, żeby powstała?

Jinete 
papuga

Wysłany: 2006-02-25, 18:26   

Aneri napisał/a:
Jinete napisał/a:
Aneri napisał/a:

dobrze, nie stowarzyszenia, tylko grupy - to co trzeba zrobić, żeby powstała?

czytac, czytac i jeszcze raz czytac prosze, wszystko jest napisane u gory

Bromba 
mruczek

Wysłany: 2006-02-26, 17:17   

ja jestem za .

floriasia 
gwarek gaduła

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2006-02-27, 08:29   

nevra napisał/a:
Jinete, wcale się nie dziwię.

Składka jest niewielka, ale dla zarabiajacych w euro. U nas to najczęściej 1/8 emerytury lub spory kawałek wypłaty.

Nie każdy może sobie na to pozwolić. A publiczne głoszenie, że kogoś na coś nie stać, nie należy do rzeczy przyjemnych. Mimo, że pomysł mi się podoba, to mam w tej chwili sporo ważniejszych wydatków. I na pewno większość ludzi też.

Dlatego raczej nie sądzę, by dało się to zrobić. Może, kiedy na forum będzie 500 czy 1000 użytkowników, to znajdzie się wśród nich parę osób, które nie tylko chcą, ale i mogą taką składkę opłacić.

Na to, że zrobi to 2/3 ludzi, nie ma co liczyć.

zgadzam się z Nevrą, to będzie trudne

Odpowiedz do tematu