B O C I A N Y Strona Główna

B O C I A N Y
FORUM MIŁOŚNIKÓW PTAKÓW I PRZYRODY

WITAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE
I ZAPRASZAMY DO MIŁEGO SPĘDZENIA CZASU Z NAMI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Bociany w Kol Folwarki Małe
Autor Wiadomość
Aneri 
papuga

Wysłany: 2006-07-13, 19:41   

Ogurcoff, wspaniały pomysł!

ogurcoff 
ara

Wysłany: 2006-08-19, 00:07   

To już chyba ostatnie zrobione dziś zdjęcie sarych bocianów na gnieździe państwa Bartoszewiczów

A tu wylot na kolację

i się pożywiamy

ogurcoff 
ara

Wysłany: 2006-08-19, 23:32   

Dziś byłem znowu w małym folwarku ireny i chociaż uroczyste urodziny mego syna Karola bardzo mnie absorbowały zaraz po torcie zrobiłem bociani rekonesans. W gnieździe pańsstwa Bartosiewicz 2 bociany, które na widok mnie szykującego aparat odfrunęły.
Postnowiłem dowiedzieć się coś o młodych. Nie ma ich ponad tydzień a stare regularnie wracają do gniazda.W czasie popijania herbatki spojrzałem przez okno i widziałem na łące kilkanascie bocianów,Niestety niwypadało wyjść natychmiast a potem już ich nie było.
Za to ciekawa sytuacja w ostatnim gnieździe u Państwa ? (wstyd mi ,bo rozmawiałem kila razy i nie znam nazwiska) ciagle 4 bociany (wygląda że młode) w gnieździe.

Pan ? ucieszył sie z mojej wizyty i zaczął opowiadać, że jeden jest jakby słabszy i w ogóle nie lata i wtedy zobaczylismy, że poleciały wszystkie 4

A po wkonaniu pętli wylądowały

.

Trzecie gniazdo Państwa Korloczuków było puste

ogurcoff 
ara

Wysłany: 2008-05-06, 08:11   Maj 2008

W tym-2008 roku w sąsiadującej z małym folwrkiem Ireny Bocianiej Zagrodzie 2006 państwa Bartoszewiczów dobre i złe wieści.
Na brzozie ze ścietym jesienia czubkiem zaklada gniazdo nowa para bocianów , ale dopiero co zaczyna sie siedzenie więc chyba nie zdążą do odlotu.
W starym gnieżdzie wszystko przebiegało normalnie i było juz w pelni wysiadywanie. I stała sie tragedia- jeden bocian nie prowrócił ,drugi z narażeniem swego życia przez 5 dni nie opuszczał gniazda, az wreszcie przestał wysiadywać. Duza strata -tam zawsze było 4-5 młodych do wylotu.
Postaram sie wkrótce zrobić zdjęcie nowego b, urokliwego gniazda i pary boćków któe juz rządzą podwórkiem.
Nie miałem czasu na objazd pozostałych dwóch gniazd.

ogurcoff 
ara

Wysłany: 2008-05-08, 08:38   

Nowe gniazdo w zagrodzie Państwa Bartoszewiczów

W tym roku jest jeszcze jedno nowo-stare gniazdo - bociany zasiedliły stare kilka lat nieużywane gniazdo obok ruin chałupy. W sumie w miejscowości Kol Folwarki Małe mam teraz 5 gniazd.
Zdjęcia wszystkich juz w kompie ale juz teraz nie wkleję.

dobrochna 
gwarek gaduła

Wysłany: 2008-05-08, 08:54   

Ogg...ajajaj..."zazdroszczę" Ci.W ub.r. widziałam sporo bocianów,jak jeździłam z mężem w trasy.A w tym?Jak na razie tylko szczecińskie bociany odwiedziłam.
Ogurcoff napisał/a:
...Na brzozie ze ścietym jesienia czubkiem zaklada gniazdo nowa para bocianów , ale dopiero co zaczyna sie siedzenie więc chyba nie zdążą do odlotu...

Pisklęta opuszczają gniazdo po 55-63 dniach.W połowie sierpnia zaczynają sejmikować,aby pod koniec miesiąca odlecieć do ciepłych krajów.Wynikałoby z tego,że takie bezpieczne klucie powinno mieć miejsce do ok. 18-25-czerwca.
Wygląda więc na to Ogg,że wszystko idzie zgodnie z planem. :/:

Odpowiedz do tematu