B O C I A N Y Strona Główna

B O C I A N Y
FORUM MIŁOŚNIKÓW PTAKÓW I PRZYRODY

WITAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE
I ZAPRASZAMY DO MIŁEGO SPĘDZENIA CZASU Z NAMI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
O strachu i strachach
Autor Wiadomość
roscia 
kakadu

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2017-09-25, 18:28   

nevra napisał/a:
Chyba niefejsbukowi też mogą przeczytać te wypociny. :(

Nie mogą, mogą tylko obejrzeć nadobną panią Dziuk, po liftingu w photoshopie :/:

nevra 
na czytanie ze zrozumieniem najlepsze są tabletki

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2017-09-26, 02:15   

Niestety, dziś niefejsbukowych wiele omija.

Fotoszop robi retusz powłok, na brak mózgu nie ma wpływu.

kochane małe futrzaczki

nevra 

Wysłany: 2017-10-13, 10:17   

Taki sobie felietonik:

http://krytykapolityczna....omoseksualizmu/

kochane małe futrzaczki

roscia 
kakadu

Wysłany: 2017-10-20, 11:57   

Absolutnie nie popieram takiej formy protestu jak samospalenie, ale postulaty tego człowieka warto poznać.
Cytat:
1. Protestuję przeciwko ograniczaniu przez władze wolności obywatelskich.

2. Protestuję przeciwko łamaniu przez rządzących zasad demokracji w szczególności przeciwko zniszczeniu (w praktyce) Trybunału Konstytucyjnego i niszczeniu systemu niezależnych sądów.

3. Protestuję przeciwko łamaniu przez władzę prawa, w szczególności Konstytucji RP. Protestuję przeciwko temu, aby ci, którzy są za to odpowiedzialni (m.in. Prezydent) podejmowali jakikolwiek działania w kierunku zmian w obecnej konstytucji - najpierw niech przestrzegają tej, która obecnie obowiązuje.

4. Protestuję przeciwko takiemu sprawowaniu władzy, że osoby na najwyższych stanowiskach w państwie realizują polecenia wydawane przez bliżej nieokreślone centrum decyzyjne związane z prezesem PiS, nieponoszące za swoje decyzje odpowiedzialności. Protestuję przeciwko takiej pracy w Sejmie, kiedy ustawy tworzone są w pośpiechu, bez dyskusji i odpowiednich konsultacji, często po nocach, a potem muszą być prawie od razu poprawiane.

5. Protestuje przeciwko marginalizowaniu roli Polski na arenie międzynarodowej i ośmieszaniu naszego kraju.

6. Protestuję przeciwko niszczeniu przyrody, szczególnie przez tych, którzy mają ją bronić (wycinka Puszczy Białowieskiej i innych obszarów cennych przyrodniczo, forowanie lobby łowieckiego, promowanie energetyki opartej na węglu).

7. Protestuję przeciwko dzieleniu umacnianiu i pogłębianiu tych podziałów. W szczególności protestuję przeciwko budowaniu "religii smoleńskiej" i na tym tle dzieleniu ludzi. Protestuję przeciwko seansom nienawiści, jakimi stały się "miesięcznice smoleńskie", przeciwko językowi ksenofobii i nienawiści wprowadzanemu przez władze do debaty publicznej.

8. Protestuję przeciwko obsadzaniu wszystkich możliwych do obsadzenia stanowisk swoimi ludźmi, którzy w większości nie mają odpowiednich kwalifikacji.

9. Protestuję przeciwko pomniejszaniu dokonań, obrzucaniu błotem i niszczeniu autorytetów, takich jak Lech Wałęsa, czy byli prezesi TK.

10. Protestuję przeciwko nadmiernej centralizacji państwa i zmianom prawa dotyczącego samorządów i organizacji pozarządowych zgodnie z doraźnymi potrzebami politycznymi rządzącej partii.

11. Protestuję przeciwko wrogiemu stosunkowi władzy do imigrantów oraz przeciw dyskryminacji różnych grup mniejszościowych: kobiet, osób homoseksualnych i innych LGBT, muzułmanów i innych.

12. Protestuję przeciwko całkowitemu ubezwłasnowolnieniu telewizji publicznej i niemal całego radia i robieniu z nich tub propagandowych władzy. Szczególnie boli mnie niszczenie (na szczęście jeszcze nie całkowite) Trójki - radia, którego słucham od czasów młodości.

13. Protestuję przeciwko wykorzystywaniu służb specjalnych, policji i prokuratury do realizacji swoich własnych (partyjnych bądź prywatnych) celów.

14. Protestuję przeciwko nieprzemyślanej, niekonsultowanej i nieprzygotowanej reformie oświaty.

15. Protestuję przeciwko ignorowaniu ogromnych protestów służby zdrowia.

(...)

Natomiast chciałbym, aby prezes PiS i PiS-owska nomenklatura przyjęła do wiadomości, że moja śmierć bezpośrednio ich obciąża, i że mają moją krew na swoich rękach.

Cały list udostępniła na Facebooku Martyna Równiak:

nevra 

Wysłany: 2017-10-24, 10:36   

A pisowstwo zwala winę na Tuska... :(

Kolejny cyrk... http://fakty.interia.pl/p...omy,nId,2456596

Pierwszy powinien zostać pozbawiony tytułu nadprezes, potem nadszyszkownik i cała ichnia wierchuszka, z panną Krychą włącznie.

kochane małe futrzaczki

roscia 
kakadu

Wysłany: 2017-10-24, 10:46   

Po co się ograniczać - odbierać wszystkie dyplomy wydane do 1995 r (mogli zaczynać studia przed 1989 rokiem), zresztą co tam sobie żałować - "zdegradować" wszystkich urodzonych przed 1989 rokiem do absolwentów podstawówki :ziel2: Oczywiście niektórzy będą mogli nostryfikować dyplomy czy inne wykształcenie (np. ogrodnik) w trybie specjalnym, czyli bez żadnego trybu, na mocy jedynej słusznej decyzji .

Ela237 
gwarek gaduła

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2017-10-24, 16:38   

No nie wiem, czy świadectwo ukończenia komuszej podstawówki będzie ważne.

nevra 

Wysłany: 2017-11-07, 18:44   

Kolejna część zamachu na wolność i demokrację... :(
https://www.msn.com/pl-pl...rawu/ar-AAux268

I coś śmiesznego dla równowagi:
http://crowdmedia.pl/wyci...u-macierewicza/

kochane małe futrzaczki

roscia 
kakadu

Wysłany: 2018-05-17, 15:26   Epitafium dla bramy ...

Wprawdzie ten post oryginalnie napisałam na innym forum, ale ciekawa jestem jak Wam się to spodoba, bo warte jest upowszechnienia :ziel4:

Na Starych Powązkach remontowany, a właściwie odbudowywany jest mur cmentarny - bardzo to cenna inicjatywa, ale...
Idąc wzdłuż tego odbudowanego już muru z daleka zobaczyłam wkomponowany w niego krzyż i tablicę z czarnego marmuru. Pomyślałam, że upamiętnia jakieś tragiczne wydarzenie, podeszłam bliżej i oniemiałam. Upamiętniono nieistniejącą bramę :!: Zamiast ją (jeśli już) odbudować, zdecydowano się na jątrzącą (moim zdaniem) marmurową tablicę. Zaiste wielka zbrodnia dokonała się w tym miejscu w czasie działań wojennych.

Ela237 
gwarek gaduła

Wysłany: 2018-05-17, 19:14   

:szok:
A fakty są takie: Brama III od ulicy Powązkowskiej, między Bramą II a IV została
zniszczona podczas nalotu Rosjan bombardujących katakumby, które wg nich miały
być koszarami lub arsenałem broni.

Wędrowiec 
gwarek gaduła

Wysłany: 2018-05-17, 22:30   

Słów brak :(

Ela237 
gwarek gaduła

Wysłany: 2018-09-26, 23:34   

Znalezione dziś w sieci

OJKOFOBIA czyli EGZAMIN Z PSYCHOLOGII

Pewien student na Wydziale Psychologii
Bardzo bał się egzaminu, miał ból głowy.
Na uczelni dość wysokie są wymogi,
A on nie znał wielu pojęć naukowych.

Takich słów jak ojkofobia jest bez liku,
Dyfamacja, przejaw imposybilizmu,
To brzmi mądrze, zwłaszcza w ustach polityków,
Chociaż nie brak na świeczniku różnych Dyzmów.

Rzekł profesor: Pan wyjaśni te terminy.
Lecz na szczęście, student nie był w ciemię bity,
Do złej gry próbował robić dobre miny,
Żeby wzorem mężów stanu wejść na szczyty.

W myśl zasady: trzeba zawsze iść do przodu,
Choć pamiętał tylko jeden temat z lekcji,
Wykorzystał go dość zgrabnie do wywodów,
I z zapałem zaczął mówić o projekcji.

To zjawisko, gdy ktoś widzi cudze grzechy,
I zarzuca wszystkim przejaw ojkofobii,
Przypisując łatwo innym własne cechy,
I zwalczając coś, co sam najczęściej robi.

- Czy Pan mógłby poprzeć tezę dowodami?
Na to student: Oczywiście! Prosta sprawa.
Partyjnymi się posłużył cytatami,
Przykładami zaczął sypać jak z rękawa.

Pewien facet, co pozować chce na króla,
Gdy przemawia lub w radiowej jest audycji,
Do opisu nam pasuje tu jak ulał
I klinicznej odpowiada definicji.

Mając kompleks, chce być wielki, z innych szydzi,
Tłumi strach, bo w gruncie rzeczy tchórz się boi,
Szuka zemsty, innych ludzi nienawidzi,
Co typowym jest objawem paranoi.

- Dobry przykład – rzekł profesor. Mój szacunek.
A ja sesję podsumuję na gorąco:
Psychologia - najłatwiejszy to kierunek.
Dasz ten przykład, zdasz egzamin celująco!

© MKWD (Muzyczny Kabaret Wojtka Dąbrowskiego)
Druk: tygodnik Passa, nr 37 (929), 27 września 2018

roscia 
kakadu

Wysłany: 2018-09-29, 20:28   "Ideowcy" z CinemaCity przy WOLAPARK

Wybrałam się dziś na film "Kler" w kinie jak w tytule. Ostrzegam przed tym multiplexem i jego personelem :!:
Fotele w salach usytuowane są prawie pionowo, a dojście do nich jest po stromych, nieoświetlonych schodach - ma to znaczenie w dalszej części opowieści.

Po mniej więcej 3/4 filmu naraz włączyły się syreny alarmowe i komunikat, że następuje ewakuacja i należy kierować się do wyjść ewakuacyjnych. Film szedł dalej, nie włączono światła, na szczęście ludzie nie wpadli w panikę, bo na tych ciemnych stromych schodach byłaby masakra. Po wyjściu na korytarze - wąskie, przypominające labirynt okazało się, że żadne drzwi wyjściowe nie są otwarte. Najwyraźniej inicjatorzy tej akcji liczyli na panikę. Po pewnym czasie otworzono jedne drzwi ewakuacyjne prowadzące na dół (3 piętro galerii handlowej, czyli jakieś 6-7 zwykłego bloku). Kuzynka z mężem o kulach zdecydowali, że schodzą, ja wróciłam na salę, na której pozostało jakieś 1/3 widzów, a film leciał dalej.

Ci, którzy schodzili na dole zastali zamknięte drzwi, dopiero po jakimś czasi udało im się wyjść na zewnątrz. Najciekawsze jest to, że byli jedyną ewakuowaną grupką - klienci galerii w spokoju kupowali i siedzieli w barach i restauracjach. Czyli ewakuacja dotyczyła tylko widzów seansu "Kler".

Natomiast ja na sali najpierw zobaczyłam jakiś dalszy ciąg filmu (obiecywano, że powtórzą seans od momentu ogłoszenia ewakuacji), po pewnym czasi istotnie wrócono do przerwanej części, po czym po jakichś 15-tu minutach wpuszcono na salę jakąś spora grupkę widzów (widocznie w ich sali ewakuację ogłoszono później). I zapalono światła na sali - czyli film szedł przy zapalonym świetle (którego nie było przy ewakuacji). Naraz film przerwano i po kilku minutach zaczęto wyświetlać prawie od początku. Wtedy wyszłam.

Czyli jakaś część personelu kina z pobudek "patriotycznych" lub innych uprawia w pracy sabotaż. Pewnie teraz opijają sukces z popsucia widzom gorszego sortu seansu.

A film jest świetny, doskonale grany, wszystkie cechy kleru reprezentowane przez poszczególne postacie są może trochę przerysowane, ale zapewne wiele nie odbiegające od realiów. Żałuję, że nie dane mi było obejrzeć filmu do końca, bo wydaje się, że reżyser pod koniec chciał dodać bohaterom pozytywnych cech, a w każdym razie pokazać, jak stali się tacy jacy są.

Pójdę jeszcze raz, ale na pewno nie do tego kina. Tam nigdy więcej !

Wędrowiec 
gwarek gaduła

Wysłany: 2018-09-29, 22:58   

Obawiając się oszołomów poczekam z wyjściem do kina :(

Ela237 
gwarek gaduła

Wysłany: 2018-09-29, 23:16   

Wybieram się w przyszłym tygodniu.

Odpowiedz do tematu