B O C I A N Y Strona Główna

B O C I A N Y
FORUM MIŁOŚNIKÓW PTAKÓW I PRZYRODY

WITAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE
I ZAPRASZAMY DO MIŁEGO SPĘDZENIA CZASU Z NAMI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
O strachu i strachach
Autor Wiadomość
roscia 
kakadu

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2017-09-25, 18:28   

nevra napisał/a:
Chyba niefejsbukowi też mogą przeczytać te wypociny. :(

Nie mogą, mogą tylko obejrzeć nadobną panią Dziuk, po liftingu w photoshopie :/:

nevra 
na czytanie ze zrozumieniem najlepsze są tabletki

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2017-09-26, 02:15   

Niestety, dziś niefejsbukowych wiele omija.

Fotoszop robi retusz powłok, na brak mózgu nie ma wpływu.

kochane małe futrzaczki

nevra 

Wysłany: 2017-10-13, 10:17   

Taki sobie felietonik:

http://krytykapolityczna....omoseksualizmu/

kochane małe futrzaczki

roscia 
kakadu

Wysłany: 2017-10-20, 11:57   

Absolutnie nie popieram takiej formy protestu jak samospalenie, ale postulaty tego człowieka warto poznać.
Cytat:
1. Protestuję przeciwko ograniczaniu przez władze wolności obywatelskich.

2. Protestuję przeciwko łamaniu przez rządzących zasad demokracji w szczególności przeciwko zniszczeniu (w praktyce) Trybunału Konstytucyjnego i niszczeniu systemu niezależnych sądów.

3. Protestuję przeciwko łamaniu przez władzę prawa, w szczególności Konstytucji RP. Protestuję przeciwko temu, aby ci, którzy są za to odpowiedzialni (m.in. Prezydent) podejmowali jakikolwiek działania w kierunku zmian w obecnej konstytucji - najpierw niech przestrzegają tej, która obecnie obowiązuje.

4. Protestuję przeciwko takiemu sprawowaniu władzy, że osoby na najwyższych stanowiskach w państwie realizują polecenia wydawane przez bliżej nieokreślone centrum decyzyjne związane z prezesem PiS, nieponoszące za swoje decyzje odpowiedzialności. Protestuję przeciwko takiej pracy w Sejmie, kiedy ustawy tworzone są w pośpiechu, bez dyskusji i odpowiednich konsultacji, często po nocach, a potem muszą być prawie od razu poprawiane.

5. Protestuje przeciwko marginalizowaniu roli Polski na arenie międzynarodowej i ośmieszaniu naszego kraju.

6. Protestuję przeciwko niszczeniu przyrody, szczególnie przez tych, którzy mają ją bronić (wycinka Puszczy Białowieskiej i innych obszarów cennych przyrodniczo, forowanie lobby łowieckiego, promowanie energetyki opartej na węglu).

7. Protestuję przeciwko dzieleniu umacnianiu i pogłębianiu tych podziałów. W szczególności protestuję przeciwko budowaniu "religii smoleńskiej" i na tym tle dzieleniu ludzi. Protestuję przeciwko seansom nienawiści, jakimi stały się "miesięcznice smoleńskie", przeciwko językowi ksenofobii i nienawiści wprowadzanemu przez władze do debaty publicznej.

8. Protestuję przeciwko obsadzaniu wszystkich możliwych do obsadzenia stanowisk swoimi ludźmi, którzy w większości nie mają odpowiednich kwalifikacji.

9. Protestuję przeciwko pomniejszaniu dokonań, obrzucaniu błotem i niszczeniu autorytetów, takich jak Lech Wałęsa, czy byli prezesi TK.

10. Protestuję przeciwko nadmiernej centralizacji państwa i zmianom prawa dotyczącego samorządów i organizacji pozarządowych zgodnie z doraźnymi potrzebami politycznymi rządzącej partii.

11. Protestuję przeciwko wrogiemu stosunkowi władzy do imigrantów oraz przeciw dyskryminacji różnych grup mniejszościowych: kobiet, osób homoseksualnych i innych LGBT, muzułmanów i innych.

12. Protestuję przeciwko całkowitemu ubezwłasnowolnieniu telewizji publicznej i niemal całego radia i robieniu z nich tub propagandowych władzy. Szczególnie boli mnie niszczenie (na szczęście jeszcze nie całkowite) Trójki - radia, którego słucham od czasów młodości.

13. Protestuję przeciwko wykorzystywaniu służb specjalnych, policji i prokuratury do realizacji swoich własnych (partyjnych bądź prywatnych) celów.

14. Protestuję przeciwko nieprzemyślanej, niekonsultowanej i nieprzygotowanej reformie oświaty.

15. Protestuję przeciwko ignorowaniu ogromnych protestów służby zdrowia.

(...)

Natomiast chciałbym, aby prezes PiS i PiS-owska nomenklatura przyjęła do wiadomości, że moja śmierć bezpośrednio ich obciąża, i że mają moją krew na swoich rękach.

Cały list udostępniła na Facebooku Martyna Równiak:

nevra 

Wysłany: 2017-10-24, 10:36   

A pisowstwo zwala winę na Tuska... :(

Kolejny cyrk... http://fakty.interia.pl/p...omy,nId,2456596

Pierwszy powinien zostać pozbawiony tytułu nadprezes, potem nadszyszkownik i cała ichnia wierchuszka, z panną Krychą włącznie.

kochane małe futrzaczki

roscia 
kakadu

Wysłany: 2017-10-24, 10:46   

Po co się ograniczać - odbierać wszystkie dyplomy wydane do 1995 r (mogli zaczynać studia przed 1989 rokiem), zresztą co tam sobie żałować - "zdegradować" wszystkich urodzonych przed 1989 rokiem do absolwentów podstawówki :ziel2: Oczywiście niektórzy będą mogli nostryfikować dyplomy czy inne wykształcenie (np. ogrodnik) w trybie specjalnym, czyli bez żadnego trybu, na mocy jedynej słusznej decyzji .

Ela237 
gwarek gaduła

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2017-10-24, 16:38   

No nie wiem, czy świadectwo ukończenia komuszej podstawówki będzie ważne.

nevra 

Wysłany: 2017-11-07, 18:44   

Kolejna część zamachu na wolność i demokrację... :(
https://www.msn.com/pl-pl...rawu/ar-AAux268

I coś śmiesznego dla równowagi:
http://crowdmedia.pl/wyci...u-macierewicza/

kochane małe futrzaczki

roscia 
kakadu

Wysłany: 2018-05-17, 15:26   Epitafium dla bramy ...

Wprawdzie ten post oryginalnie napisałam na innym forum, ale ciekawa jestem jak Wam się to spodoba, bo warte jest upowszechnienia :ziel4:

Na Starych Powązkach remontowany, a właściwie odbudowywany jest mur cmentarny - bardzo to cenna inicjatywa, ale...
Idąc wzdłuż tego odbudowanego już muru z daleka zobaczyłam wkomponowany w niego krzyż i tablicę z czarnego marmuru. Pomyślałam, że upamiętnia jakieś tragiczne wydarzenie, podeszłam bliżej i oniemiałam. Upamiętniono nieistniejącą bramę :!: Zamiast ją (jeśli już) odbudować, zdecydowano się na jątrzącą (moim zdaniem) marmurową tablicę. Zaiste wielka zbrodnia dokonała się w tym miejscu w czasie działań wojennych.

Ela237 
gwarek gaduła

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2018-05-17, 19:14   

:szok:
A fakty są takie: Brama III od ulicy Powązkowskiej, między Bramą II a IV została
zniszczona podczas nalotu Rosjan bombardujących katakumby, które wg nich miały
być koszarami lub arsenałem broni.

Wędrowiec 
gwarek gaduła

Wysłany: 2018-05-17, 22:30   

Słów brak :(

Odpowiedz do tematu