B O C I A N Y Strona Główna

B O C I A N Y
FORUM MIŁOŚNIKÓW PTAKÓW I PRZYRODY

WITAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE
I ZAPRASZAMY DO MIŁEGO SPĘDZENIA CZASU Z NAMI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
media donoszą
Autor Wiadomość
M54 
papuga

Wysłany: 2009-01-27, 09:25   

Kolejny raz z... przerażeniem czytam o pieskim życiu.... :(
Tragiczna sytuacja zwierząt w "fabryce psów"
"Gazeta Wyborcza": Psy wycieńczone i chore w klatkach ustawionych jedna na drugiej. Oddają na siebie ekskrementy, a jedzą odpadki. Tak wyglądają tzw. hodowle psów rasowych nierodowodowych.
Jedną z nich, we wsi Cisie pod Warszawą, zlikwidowała dwa tygodnie temu organizacja pozarządowa Straż dla Zwierząt, przy pomocy policji. Zaalarmował ich klient, który kupił tam szczeniaka. Działacze Straży najpierw pojechali incognito i nakręcili ukrytą kamerą film, żeby przekonać policję do interwencji. Udało się uratować około sto zmaltretowanych psiaków.

Taka hodowla i handel psami nie wymagają żadnych pozwoleń. Nie trzeba spełnić żadnych warunków, żeby ją prowadzić. Nie wymaga się kontroli weterynaryjnej, a nawet zarejestrowania działalności gospodarczej - dziwi się gazeta.

O psim dramacie w tzw. fabrykach pisze dzisiejsza "Gazeta Wyborcza"
.

http://wiadomosci.onet.pl...ie_lokalne.html

Jak widać, w niektórych homo sapiens, bestie biorą górę.....

Iwonami 
gwarek gaduła

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 2009-01-27, 14:19   

Widziałam reportaż z tego miejsca w TV. Dramat i rozpacz. Nawet nie chcę tego sobie przypominać.
Podobna historia ostatnio została nagłośniona ze Sczczecina. Otóż tam w małej kawalerce pewna Pani trzymała większą ilość psów, bardzo je kochała, tylko nie karmiła, trzymała przywiązane do kaloryfera. Większość to były psy, które miały wiele wad genetycznych, ponieważ mnożyły się między sobą. Po przewiezieniu ich do schroniska część musiała zostać uśpiona. Pani twierdzi, że je bardzo kocha, podobno sprawa była już w przeszłości w prokuraturze, ale nic z tego nie wynikło. Psy także były już wcześniej odwiezione do schroniska, ale ta pani je z niego wykradła..... Nie wiem co to za schronisko, z którego można wykradać psy. Staram się śledzić tę historię w TVN 24, ale jak dotąd są to wszystkie wiadomości na dzisiaj w tej sprawie.
tu można obejrzeć reportaż http://www.tvn24.pl/2192942,12690,0,0,1,wideo.html

nevra 
na czytanie ze zrozumieniem najlepsze są tabletki

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2009-01-27, 22:22   

Nie pierwsza to taka historia. :(

Biedne zwierzaki, traktowane gorzej niż ziemniaki. :( Tacy "ludzie" powinni być z miejsca puszkowani i kierowani do prac interwencyjnych. Nie powiem, co jeszcze bym im zrobiła... Albo powiem: ciuchy won, łańcuch krótki na szyję, ręce w kajdankach na plecach i paszoł na całą noc na mróz. Do rana zmieni podejście.

kochane małe futrzaczki

Iwonami 
gwarek gaduła

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 2009-02-07, 03:33   

Informacja ze wszech miar użyteczna.

Nierzetelne firmy niech się mają na baczności

Agata Sabała 04-02-2009, ostatnia aktualizacja 04-02-2009 23:05

Na stronie są porady dla konsumentów: zakazane klauzule, pomoc prawna, detektywistyczna, ABC konsumenta - mówi Michał Mróz, administrator serwisu www.glupi-klient.pl.

źródło: archiwum prywatne

Warszawiacy mogą zobaczyć w tramwajach plakat z napisem „www.glupi-klient.pl”. Co to za strona internetowa?

Michał Mróz: To serwis, w którym można umieścić informację o nierzetelnej firmie. Powstał po tym, jak zostałem oszukany najpierw przez firmę, od której kupiłem samochód, później przez tynkarza. Stworzyłem miejsce, w którym internauci mogą się wzajemnie ostrzegać. A dobre firmy można pochwalić na www.uczciwe-firmy.pl.

Jakie są zasady umieszczania wpisów?

Nie chcę, żeby strona zamieniła się w forum, na którym dochodzi do pyskówek. Nie można dodawać komentarzy, użytkownik bierze odpowiedzialność za wszystko, co napisze. Nie wolno używać wulgaryzmów i inwektyw. Można dodać zdjęcia, dokumenty, wyroki sądowe. Wpisy nieudokumentowane, enigmatyczne usuwamy, bo zależy nam na rzetelności. Do firm, o których pojawiają się wpisy, wysyłam e-mail z informacją o tym. Niektóre odnoszą się do zarzutów i te wyjaśnienia publikujemy.

Czy serwis ma już jakieś sukcesy na koncie?

Na stronie są też porady dla konsumentów: zakazane klauzule, pomoc prawna, detektywistyczna, ABC konsumenta. Mój kolega kupował dom. Zajrzał na stronę, przeczytał informacje. Dzięki temu mógł całkiem inaczej rozmawiać z wykonawcą, bo wiedział, o co pytać.

Życie Warszawy

źródło: http://www.zw.com.pl/artykul/331910.html

Odpowiedz do tematu